Sold
2016 Ford Expedition EL King Ranch
| Stock Number: | 1000012 |
| VIN Number: | 1FMJU1HT1GEF20424 |
| Mileage: | 147,000 miles |
| Efficiency: | 16 miles city / 22 miles hwy |
| Body Style: | 2WD |
| Exterior Color: | BLACK |
| Interior Color: | BROWN |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 DOHC 24V FFV |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2017 Ford F-150 FX4
| Stock Number: | 1000032 |
| VIN Number: | 1FTEW1EG5HKD24125 |
| Mileage: | 123,000 miles |
| Efficiency: | 18 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | TRUCK |
| Exterior Color: | Black. |
| Interior Color: | BLACK |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 Turbo |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2018 Ford Flex SEL
| Stock Number: | 1000060 |
| VIN Number: | 2FMGK5C85JBA03365 |
| Mileage: | 126,300 miles |
| Efficiency: | 16 miles city / 22 miles hwy |
| Body Style: | WAGON/ SPORT UTILITY |
| Exterior Color: | BLACK |
| Interior Color: | BLACK |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2015 Ford Transit 250 Van
| Stock Number: | 1000081 |
| VIN Number: | 1FTNR2CM5FKB18516 |
| Mileage: | 127,400 miles |
| Efficiency: | 14 miles per gallon city / 19 miles per gallon hwy |
| Body Style: | VAN |
| Exterior Color: | WHITE |
| Interior Color: | GRAY |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.7-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2014 Ford F-150 FX2
| Stock Number: | 1000088 |
| VIN Number: | 1FTFW1CT1EKE05915 |
| Mileage: | 151,000 miles |
| Efficiency: | 13 - 16 miles city / 18 - 22 miles hwy |
| Body Style: | TRUCK |
| Exterior Color: | WHITE |
| Interior Color: | BLACK |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 Turbo |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2016 Ford Expedition EL Limited
| Stock Number: | 1000093 |
| VIN Number: | 1FMJK2AT9GEF22010 |
| Mileage: | 109,100 miles |
| Efficiency: | 14 miles city / 20 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | WHITE |
| Interior Color: | TAN |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 DOHC 24V FFV |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2018 Ford Transit 350 Van
| Stock Number: | 10010 |
| VIN Number: | 1FTBW2CM0JKA13970 |
| Mileage: | 155,000 miles |
| Body Style: | Medium Roof |
| Exterior Color: | WHITE |
| Interior Color: | GRAY |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 3.7-L L-5 GAS |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2016 Ford Mustang GT Premium
| Stock Number: | 1032 |
| VIN Number: | 1FATP8FF4G5274565 |
| Mileage: | 100,770 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | COUPE |
| Exterior Color: | ORANGE |
| Interior Color: | BLACK |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 5.0-L V-8 DOHC 32V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2019 Ford Transit Connect XL
| Stock Number: | 1033 |
| VIN Number: | NM0LS7E24K1428397 |
| Mileage: | 107,521 miles |
| Body Style: | Cargo Van LWB |
| Exterior Color: | WHITE |
| Interior Color: | BLACK |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.5-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2017 Ford Mustang PREMIUM
| Stock Number: | 1044 |
| VIN Number: | 1FATP8UH1H5307477 |
| Mileage: | 93,460 miles |
| Efficiency: | 15 miles city / 24 miles hwy |
| Body Style: | Convertible |
| Exterior Color: | Black |
| Interior Color: | BLACK |
| Drivetrain: | Rear-Wheel Drive |
| Engine: | 310 High Power 2.3-L i4 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Contact Gulf Coast Financing
6829 N ELDRIDGE PKWY
Houston, TX 77041
Phone: 713-933-7776
View Map
Print Listing
Recently Viewed Vehicles
2016 Chevrolet Colorado
100,800 miles | Sold
2014 Toyota Venza
144,000 miles | Sold
2015 KIA Sedona
105,300 miles | Sold
2018 Chevrolet Malibu
76,100 miles | Sold
TESTIMONIALS
-
Sanampreet Singh - Lake Charles LA
Copyright © Gulf Coast Financing
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing



